W chwili śmierci bliskiej osoby z reguły nie jesteśmy w stanie nawet myśleć o załatwianiu formalności. Jest to bardzo mocne przeżycie psychiczne, dlatego wielu ludzi nie może się po tym długo pozbierać. Swoją pomoc oferuje zakład pogrzebowy Nowy Tomyśl jest miejscem oferującym duże możliwości.

Usługi pogrzebowe

Nierozerwalną częścią naszego życia jest śmierć, dlatego lepiej sobie to wcześniej uświadomić. W tych trudnych chwilach warto mieć kogoś obok, na kogo możemy w stu procentach liczyć. Organizacja godnego pochówku to sprawa honoru, dlatego najlepiej skorzystać z usług renomowanego zakładu pogrzebowego. W zakładzie pogrzebowym pracują kompetentni pracownicy, którzy wyróżniają się naprawdę dużą empatią. Wystarczy tylko poinformować zakład pogrzebowy Nowy Tomyśl o śmierci członka rodziny, a dalsza procedura należy już do firmy pogrzebowej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zdecydowana większość zakładów pogrzebowych działa przez całą dobę, dlatego nikt nie powinien mieć żadnego problemu z nawiązaniem kontaktu. Dlatego praktycznie od razu po otrzymaniu zawiadomienia, zaczynają się przygotowania do ceremonii. Na początku trzeba odebrać ciało i przewieźć do chłodni. Ciało z reguły znajduje się w szpitalu lub mieszkaniu. To właśnie w chłodni zmarły będzie oczekiwać na pochówek. Ważne jest też spotkanie z pracownikami zakład pogrzebowego. Ich zadaniem jest przedstawienie wszystkich możliwości dotyczących organizacji pogrzebu. Ustalana jest także forma płatności. Warto dodać, że możliwe jest czasami rozłożenie płatności na raty, dzięki czemu nie trzeba od razu pokrywać wszystkich kosztów. Ceremonia pogrzebowa powinna być zgodna z życzeniem zleceniodawcy.

Zakład pogrzebowy Nowy Tomyśl – kontakt

Pracownicy firmy pogrzebowej powinni też otrzymać pisemne pełnomocnictwo, które umożliwia im występowanie przed różnymi instytucjami oraz urzędami. Zakład pogrzebowy jest miejscem, w którym możemy otrzymać pomoc w trudnych chwilach. Wszystko co jest związane ze śmiercią może być załatwione w sposób kompleksowy przez zakład pogrzebowy. Oczywiście kontakt z taką firmą nie jest niczym przyjemnym, ale pracownicy zakładu doskonale rozumieją nasz ból po stracie. Dużym plusem jest z pewnością całodobowy odbiór zwłok oraz przewóz ciał z zagranicy. Kluczowy jest też wybór trumny oraz sali do pożegnania. Po każdej ceremonii pogrzebowej organizowana jest stypa, czyli ostatnie pożegnanie zmarłego. Jest to przyjęcie, które ma upamiętnić osobę zmarłą. Można wtedy powspominać stare czasy i przypomnieć sobie co było kiedyś. Zakład pogrzebowy stara się maksymalnie odciążyć rodzinę w tych ciężkich chwilach.