W mieście Wrocław żyje około 640 tysięcy mieszkańców. W związku z tak licznym zaludnieniem wiele branż – w tym również pogrzebowych – musi się stale rozwijać, aby nie pozostać w tyle ze swoimi usługami.

Zakłady pogrzebowe we Wrocławiu

We Wrocławiu branża pogrzebowa jest bardzo rozwinięta, a firmy pogrzebowe świadczą swoje usługi na najwyższym poziomie. Listę kompetentnych zakładów pogrzebowych można przeczytać na stronie Funer Wrocław. Wszystkie zakłady zamieszczone na portalu Funer, to firmy z ogromnym doświadczeniem. Dzięki wieloletniej praktyce i zaangażowaniu, zakłady pogrzebowe przeprowadzają kompleksowe usługi pogrzebowe. Do usług oferowanych przez zakład pogrzebowy Wrocław zalicza się: całodobową eksportację zwłok, przygotowanie ciała do pogrzebu, pomoc w formalnościach, organizacja pogrzebów kremacyjnych lub tradycyjnych. Ponadto pracownicy zakładów wykonują pogrzeby wyznaniowe wszystkich religii, które są zgodne z obrzędami danej wiary lub pogrzeby świeckie, prowadzone przez mistrza ceremonii.

Cmentarze we Wrocławiu

Wrocław to miasto, na którego terenie jest aż 12 aktywnych cmentarzy – z tego połowa to cmentarze komunalne, a druga połowa to cmentarze rzymskokatolickie. Każdy cmentarz posiada swój zarząd, który nadzoruje kwestie porządkowe oraz organizacyjne. Ceny za usługi cmentarne mogą się różnić na poszczególnych cmentarzach, dlatego warto wybrać również taki zakład pogrzebowy – który orientuje się w każdych kosztach i kwestiach formalnych. W ten sposób każda organizacja pogrzebu przebiegnie sprawnie.

Wrocław

Własna chłodnia, kaplica i krematorium.

Niektóre zakłady pogrzebowe posiadają własne kaplice, chłodnie, a nawet krematoria. W takiej sytuacji koszt pogrzebu może być tańszy, gdyż zakład pogrzebowy nie musi ponosić dodatkowych opłat za wynajem. Dodatkowe zaplecza pogrzebowe wpływają bardzo na jakość oferowanych usług. Własna kaplica pogrzebowa ułatwia wiele spraw organizacyjnych. Często decydując się na wystawienie ciała w kaplicy należącej do miasta lub danego cmentarza, trzeba liczyć się z tym, że czas oczekiwania może być wydłużony. W przypadku prywatnych kaplic Klienci zawsze traktowani są priorytetowo.

Akcesoria pogrzebowa

Branża pogrzebowa to nie tylko obsługa pogrzebu. Na wzorową ceremonię ostatniego pożegnania składa się wiele elementów, w tym również akcesoria pogrzebowe. Znicze, kwiaty, trumna lub urna stanowią nierozerwalny element każdego pogrzebu. W biurach profesjonalnych zakładów można obejrzeć i wybrać trumnę, urnę, odzież żałobną oraz święte obrazki, różańce lub inne dewocjonalia, które mogą być umieszczone w dłoniach Zmarłego.

Zakłady pogrzebowe we Wrocławiu oferują szeroki wybór asortymentu oraz świadczą usługi na najwyższym poziomie, aby każda rodzina – niezależnie od statusu materialnego – mogła godnie pochować bliskiego.