Śmierć bliskiej osoby jest zawsze bardzo ciężkim przeżyciem. Nie da się na to w żaden sposób przygotować, ponieważ przychodzi nagle. Z reguły nie mamy wtedy nawet sił, żeby myśleć o organizacji pogrzebu.

Rodzaje usług pogrzebowych

Usługi pogrzebowe Lublin zapewniają przygotowanie ciała do pochówku, transport, a także pełną organizację ceremonii pogrzebowej. Wybierając sprawdzony zakład pogrzebowy można mieć pewność, że wszystkie formalności zostaną dopełnione. Domy pogrzebowe Lublin posiadają własne karawany oraz doświadczonych kierowców. To sprawia, że niektóre z nich mogą działać nawet przez całą dobę i transportować ciała osób zmarłych. Usługi transportowe są przydatne zwłaszcza wtedy, gdy pogrzeb ma miejsce w innym kraju lub miejscowości. Największe zakłady pogrzebowe posiadają w swojej ofercie transport międzynarodowy. Potrzebne są jednak do tego specjalne trumny, w których zwłoki mogą być przewożone. Zakład pogrzebowy może również zapewnić dowóz księdza oraz gości na uroczystość. Wszystko oczywiście odbywa się w specjalnie do tego przygotowanych karawanach. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w szpitalu zmarły może po śmierci pozostać tylko przez 72 godziny. Dlatego tak ważne jest, żeby zakłady pogrzebowe dysponowały własną chłodnią, w której zwłoki mogą być przechowywane. Profesjonalne przygotowanie zmarłego powinno nastąpić bezpośrednio przed pochówkiem.

Przygotowanie zmarłego do pochówku

Przygotowanie zmarłego do pochówku polega na ubraniu osoby zmarłej w elegancki ubiór, uczesaniu oraz nałożeniu makijażu, który tuszuje wszelkie niedoskonałości. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które zginęły w tragedii lub gdy powstały znaczne uszkodzenia ciała. Niektóre rodziny decydują się także na balsamację zwłok w ramach toalety pośmiertnej. Zakłady pogrzebowe prowadzą też sprzedaż takich artykułów pogrzebowych jak urny, trumny, odzież pogrzebowa oraz wiązanki pogrzebowe. Warto dodać, że trumna może być nawet przygotowana na indywidualne zamówienie klienta. Dotyczy to głównie przypadków, w których zmarłymi były dzieci lub osoby bardzo wysokie. Taka usługa jest oczywiście odpowiednio droższa.