Może wydawać się, że ławeczka przy grobie bliskiego nie ma wielkiego znaczenia. Jednak kiedy opadną wszystkie emocje związane z utratą bliskiej osoby, minie gniew i żal w sercach pozostają już same dobre wspomnienia.

Niech pamięć o Zmarłym pozostanie w naszych sercach

Odwiedzając grób swojego bliskiego często na takiej ławeczce przysiadamy sami lub z rodziną, aby chwilę wspomnieć bliską osobę. Takie wspomnienia i rozmowy z najbliższymi mogą być pokrzepiające dla naszej duszy.

Pielęgnowanie pamięci o Zmarłym jest bardzo ważne. Pozwala to ukoić nie tylko ból, ale zapewnia pewną ciągłość pamięci o krewnym młodszemu pokoleniu. Chociaż nie każdy z nas miał szansę poznać swoich pradziadków to dzięki tym przekazywanym opowieściom o bliskich, pamięć o nich i ich pewny obraz, który tworzymy sobie w głowie, pozostaje z nami na kolejne lata.

Chwila refleksji

Kiedy grób jest uprzątnięty, a na pomniku pali się znicz otoczony świeżymi kwiatami, to pozostaje chwila dla naszych wspomnień. Nad grobem bliskiego pojawia się wiele myśli. Czasem są to refleksje nad życiem i przemijaniem, czasem same wspomnienia o swoim bliskim. Pogodzenie się ze śmiercią ukochanej osoby nie przychodzi łatwo, kiedy jednak już nadejdzie, naszą głowę wypełniają te dobre wspomnienia – wspólne wakacje, opowiadane sekrety, dzielenie się pasjami, mnożenie chwil szczęścia i dzielenia smutków.

Pracownicy zakładu pogrzebowego Kuleczka w Katowicach wiedzą, jak ważnym momentem jest ta krótka chwila refleksji. Jest ona bowiem jak głęboki wydech po wszystkich smutkach i traumach związanych ze stratą. Dlatego w swojej ofercie usług pogrzebowych posiadają możliwość opieki nad grobem. Przeszkoleni pracownicy zadbają o czystość grobu Państwa bliskich, aby w chwili odwiedzin, każdy mógł skupić się tylko na pielęgnowaniu wspomnień.