W naszym życiu na pewno spotkamy się ze śmiercią znajomych, przyjaciół, czy bliskiej rodziny. Często rozmawiamy o tym, jak chcielibyśmy zostać pochowani. Jeśli, to my organizujemy pogrzeb, powinniśmy go zaplanować zgodnie z życzeniem osoby zmarłej. Coraz popularniejszą metodą pochówku w Polsce jest kremacja, która jest organizowana w odpowiednich pomieszczeniach tzw. krematoriach.

Kremacje Kraków – Co warto wiedzieć o kremacji?

Kremacja zwłok jest dopuszczalna, zarówno przez Kościół Katolicki, jak i polskie prawo. Musimy jednak wiedzieć, że istnieje prawo, które nakazuje pochowanie skremowanych zwłok na cmentarzu.

Kremacja w zaledwie kilkadziesiąt minut pozwala osiągnąć efekt podobny do tego, który zachodzi w ziemi podczas około 20 lat, czyli pozwala w sposób kontrolowany na obrócenie się ciała w proch. Po zakończeniu prochy są starannie wybierane z pieca, chłodzone zimnym powietrzem oraz dodatkowo przepuszczane przez specjalny klemulator.

Warto wiedzieć, że każdy zakład pogrzebowy przed skremowaniem zwłok przygotowuje ciało zmarłego do ostatniego pożegnania. Do zadań rodziny należy wybranie zarówno, trumny, jak i urny. Do kremacji nie nadają się trumny lakierowane oraz takie, które posiadają jakiekolwiek ozdoby. W trumnach nie można umieszczać również żadnych pamiątek.

https://www.gabriel24.pl/

Usługi pogrzebowe Kraków

W Krakowie jest wiele firm, które specjalizuje się usługach pogrzebowych. Sporo z nich istnieje ponad 10 lat na rynku, co przekłada się na spore doświadczenie w branży. Każdy zakład ma swoje podstawowe usługi.

Najczęściej jest to: odbiór i transport ciała zmarłego ze wskazanego miejsca do zakładu funeralnego, wynajem chłodni, w której przechowuje się ciało do dnia pogrzebu, przygotowanie ciała, czyli wykonanie podstawowych zabiegów kosmetycznych, takich jak: golenie, mycie, czesanie i ubiór oraz obsługa pochówku, do której zalicza się przygotowanie formalności cmentarnych, przygotowanie trumny i urny oraz transport ciała tzw. karawanem na miejsce uroczystości pogrzebowych.