Zorganizowanie pogrzebu to dość trudne przedsięwzięcie dla rodziny zmarłego. To wyzwanie psychiczne i fizyczne, któremu nie zawsze w chwili żałoby, bliscy są w stanie podjąć. Trzeba załatwić mnóstwo formalności, zadbać o ostatnią drogę zmarłego oraz zorganizować stypę. Czy warto samemu od a do z zorganizować uroczystość pogrzebową, czy oddać to w ręce profesjonalistów? Zapraszam poniżej.

Usługi pogrzebowe w Szczecinie

Szczecin to miasto, w którym funkcjonuje wiele fachowych i profesjonalnych zakładów pogrzebowych. W chwili stanięcia przed dylematem pochówki zmarłego, nie zawsze jednak klienci wiedzą, gdzie szukać takich osób. I tu z pomocą przychodzi Funer Szczecin, gdzie w jednym miejscu zainteresowani mogą odnaleźć firmy, które zajmują się organizacją pogrzebu wraz z ich dokładnym opisem oraz danymi kontaktowymi. To ważne, by zakłady pogrzebowe ze Szczecina były dostępne dla klientów przez 7 dni w tygodniu o każdej porze dnia i nocy. W tym miejscu osoby poszukujące zakładu pogrzebowego mogą zapoznać się, co konkretne usługi obejmują. Najczęściej w ich skład wchodzi między innymi: wyrobienie aktu zgonu osoby zmarłej, załatwienie wszelkim formalności urzędowych w imieniu rodziny, sporządzenie nekrologów i klepsydry wraz z ich wywieszeniem w miejscu bliskim dla zmarłego, kupno odzieży do trumny, pomoc w wyborze kupna samej trumny oraz różnorodnych wiązanek i wieńców, a nawet wynajęcie lokalu i zorganizowanie samej stypy (obiadu) dla rodziny zmarłego. Co ważne, pracownicy zakładu, z ogromną wrażliwością i empatią podchodzą do rodziny zmarłego, z którą skonsultują każdy szczegół, tak by cała uroczystość odbyła się zgodnie z ich wolą.

Sprawdzone miejsca

Rodzina zmarłego nie zawsze może doradzić się w kwestii wyboru konkretnego zakładu pogrzebowego. Ciężki również znaleźć rzetelnie opinie o firmach, których funkcjonuje wiele w dużym mieście. Dlatego poprzez portal Funer zebrano i sprawdzono usługi pogrzebowe w Szczecinie w jednym miejscu. To ważne, by w organizacji takiego wydarzenia zaufać tylko i wyłącznie doświadczonym i profesjonalnym firmom. Ich pomoc w załatwieniu wielu różnorodnych spraw może okazać się bowiem nieoceniona.